D04: Den čtvrtý

 Úterý 17.7.2018:

Dnes dopoledne pokračovala etapa „Sen faraonky“, kdy oddíly měly připravená a zoraná pole k osetí. Uctily boha úrody Mina a prostřednictvím faraonky mu předaly dar a on jim naopak daroval osení, základní složku potravy. Nebylo jednoduché na dané území dopravit vodu, aby byla úroda bohatá.

K obědu byl bramborový knedlík, zelí a vepřové výpečky, nic nezbylo 🙂 Po poledním klidu nepřišla faraonka na nástup. Služební oddíl zjistil, že jim zanechala zprávu:

„Skarabeus byl ve starověkém Egyptě uznáván jako symbol představující znovuzrození, přinášel bohatství, štěstí a ochranu před zlem …… Patří k nejčastějším archeologickým nálezům …. vydejte se na místa a posbírejte jich co nejvíce, aby vaše družiny byly ochráněny před mumií a její zlem …..“

Nejvíce jich našli Vaseťané, poté Memfisané a nakonec Chemeňané. Energii dočerpali chlebem se šunkou (padlo 2,5 kg šunky!). Před večeří byl otevřený obchůdek s pohledy, jednotlivé družiny opět psaly dopisy svým pokrevním předkům.

K večeři jsme měli brambory s pečeným kuřátkem 😉

Po večerním nástupu a vyhodnocení jsme opět usedli k táborovému ohni, zazpívali si u kytary známé písničky a zahráli si a zasoutěžili si společně s vedoucími a praktikanty. Za večerního teplého počasí jsme děti uložili ke spánku a těšíme se na zítřejší den.

Máme se všichni dobře a jsme v pořádku, pozdravujeme naše rodiny 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář