Report: Den třináctý

D13-ZabiliJsmeVoldemorta

S omluvou posílám report až s denním zpožděním. Události závěru tábora prostě dřívější poslání neumožnily. Děti už máte jistě doma a vše vám vyprávěly, ale pro úplnost ho stejně posílám. Raději později než nikdy.

Poslední táborový den byl plný skvělého programu. Děti si ho užívaly od začátku do konce. Ráno po snídani se začalo předposlední táborovou hrou, která měla rozmístěné stanoviště po celém táboře. Děti musely odpovídat na záludné otázky, běhat se svázanými nohami či rukami a nakonec je čekal slalom s malými dětmi na zádech.

Po obědě (vepřový gulášek s houskovým knedlíkem) čekal děti o něco delší okruh po stanovištích. Pokud splnily všechna stanoviště, získaly klíč k otevření truhly s pokladem.

Večer se dětem naskytla neuvěřitelná příležitost zhatit Voldemortovy záměry (in memoriam se už jeho jméno jistě napsat smí) a ten na to dokonce, v lese na vršku nad táborem a za přítomnosti skupiny smrtijedů, doplatil životem a jeho duch i tělo definitivně zanikly.

Večeře (raut v podobě smaženého květáku, sýra a kuřecích nugetek se zeleninou a bramborami) děti velmi překvapila a věřte, že nezbylo skoro nic. 🙂 Poté následovalo vyhlášení vítězů Olympiády z předchozího dne včetně rozdávání medailí. Vyhlašovalo se ve čtyřech kategoriích: nejmladší děti, mladší, starší a nejstarší (fotografie medailistů přijdou později). Zlatou hůlku pro největšího kouzelníka, cenu vytvořenou ad-hoc až po seznání neuvěřitelné herní vervy, dostal Petr Kalabis. Věřtě, z něj měl nahnáno i Lord Voldemort se smrtijedy.

Pak už děti čekalo pouze vyhlášení výsledků celotáborové hry. Na prvním místě se umístil Havraspár, v těsném závěsu Nebelvír, na třetím místě byl Mrzimor a čtvrté místo patří Zmijozelu. Děti šly spát o něco později než obvykle – byl přeci jen poslední večer a bylo toho mnoho, co si děti chtěly nejen mezi sebou, ale i s vedoucími říci.

Dnes je sobota, tábor se hemží uklízejícími dospělými, balícími dětmi a za chvíli pro ně přijede autobus, který je doveze zpět za vámi. Přejeme vám hezké a radostné přivítání s dětmi. Už se na vás moc těší! 🙂

Nám vedoucím se bude po dětech moc stýskat. A určitě nejen nám – kuchařkám, zdravotnicím, hospodářům… Prostě všem 🙂

Za tým vedoucích, Terka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Report: Den třináctý

  1. Kateřina Mašková napsal:

    Děti máme už doma. Rozárka pusu nezavřela, je plná zážitků……. Díky ještě jednou, klobouk dolů před vámi všemi!!!

Napsat komentář