D10 – Den desátý

DSC_0079

Už od rána jsme dnes měli zataženo, ale to nám vůbec nebránilo užít si pořádnou legraci. Dopoledne se vyhlásil „Den naruby“, takže děti dělaly vedoucí dospělým. Začaly ranním budíčkem, milionem dotazů, zda jsme si vyčistili zuby a samozřejmě nezapomněly obodovat naše stany. K snídani nám namazaly chleba s medovým máslem a pak už se mohlo na nástup.

Dopolední program byl také v režii dětí. Připravily si pro nás celkem 20 různých malých her a disciplín na 20 stanovištích. Například: jít na záchod a zakřičet „už padá“, vypít hrneček vody na-ex, ohlásit předpověď počasí jako v televizi, běžet jako šnek nebo vyznat lásku ve třiceti slovech.

Po obědě – polévce z vaječné jíšky a kuřecím plátku s rýží a červenou řepou – z nás děti byly už celkem vyčerpané a byly rády, že jsme úděl vedoucích opět převzali. Po poledňáku na ně čekalo pět her na různých stanovištích. Prolézaly provazové bludiště, snažily se najít správné klíče k odemknutí zámků, přenést co nejvíc vody pomocí papíru, poslepu odhalit různé (ne)dobroty a provést kuličku dřevěným labyrintem na čas.

Na večeři nás čekal obrovský hrnec výborných špaget a poté se děti odebraly do krmelce, kde kvůli deštivému počasí celý večer hrály hru „Kufr“. Před spaním ještě v táboře našly další výzvu Barbara Negry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář