D09 – Den devátý

nalezené_sošky_modří

Děti se probudily po opravdu teplé noci do polojasného počasí. A opět si ráno trochu přispaly, a to do devíti hodin. Na snídani tentokrát téměř běžely, protože byly rohlíky s Nutellou. Dopoledne se nejdřív hrála hra Přechod přes řeku s krokodýly a poté prověřovaly odvahu v Amazonii, kde si bránily a zároveň loupily suroviny. Po úžasné snídani kuchařky pokračovaly ve své symfonii obědem, bylo vepřo-knedlo-zelo.

Po odpoledním klidu si mladší děti vytvářely lapače snů, zatímco se starší děti vydaly na náročnou trasu pouze podle mapy. Na konci cesty je čekala další sada znaků, která znamenala další přiblížení k rozklíčování konečné tajenky. Na zpáteční cestě si někteří ještě stihli vyřezat totemy s pomocí vedoucích. Den byl zakončen kuchařskou árií na téma smažený květák s bramborem.

Po večeři se malé děti vydaly otestovat svou odvahu. Jejich úkolem bylo podle mapy najít magické území, ve kterém na ně čekala kouzelná víla. Všichni museli samostatně najít ukrytou sošku pro svůj oddíl, což se všem podařilo. Velké děti, po té, čekala delší a strašidelnější noční bojovka se soustou zákeřných zvuků a podlých strážců hory. Jejich úkolem bylo přinést ukradené vlajky všech oddílů, které ale někdo roztrhal na kusy. Každá hlídka musela přinést jeden z těchto kousků. Všichni se v pořádku vrátili do tábora, a tak mohly být vlajky složeny a znovu tím „vráceny“ oddílům. Unaveni byli i vedoucí a tak se z dnešního reportu stal vlastně včerejší. Dnes nás bude čekat den na ruby, nechte se překvapit v dalším reportu, o čem to vlastně všechno bude …

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář