D04: Denní report 18.7.2017

Den 18. 7. 2017

Dopoledne se prováděla velká hygienická očista nejen dětí. Velmi se nám oteplilo a tak jsme provedli preventivní opatření proti nevolnostem – ešusy, hrnečky, lahve na pití. Toto volnější dopoledne děti pak trávily psaním dopisů, pohledů, kolektivními hrami ve stínech stromů.

Po poledním klidu děti čekala zpráva v tubusu: „Vítr k nám dovál zprávu o vaší statečnosti a odhodlanosti proti bílým mužům při skládání prastaré mapy. My jsme velmi bystří, chytří. V těchto dovednostech je naše síla. Jsme známí svými záludnými hádankami, rébusy. Jsme mistry ve svém oboru. Pokud se nám vyrovnáte a prokážete, že chytrost je vaše přednost a bystrost váš přítel, přibude vám zlato do kmenů. Běžte do svých chýší na kmenovou radu a vytvořte družstva tak, abyste byli úspěšní. Slepá mapa vám ukáže, kde hádanky se skrývají. Svá řešení doneste náčelnici k ohništi“.

Dětem se opravdu dařilo. Prokázaly, že se dokážou orientovat na mapě, pamatovaly si některá cizí slova z indiánského slovníku a dokázaly vyluštit indiánské písmo. Podle výsledků dostaly kmeny zlatý písek do jejich tubusů. Před večeří měly děti za úkol připravit si šátek k batikování, aby je ochránil před zlými silami bílých mužů. Protože však šátky pouze ovázaly provázkem, nemá prozatím kouzelnou moc. Proto jim náčelnice prozradila radu od Moudrého stromu: „Vydejte se za šera do lesa a přineste duši starého indiána, přineste duši „Wakantanky“, aby ochránil celý tábor a vás samotné před útokem bílých mužů“.

A co jsme měli dobrého? K snídani chléb se šunkou, ke svačině banán, k obědu kuřecí vývar s nudlemi, bramborová kaše, pečené kuře, k odpolední svačině pečený domácí perník od našich kuchařek a k večeři kuřecí čína s rýží 😉

Posíláme pozdravy domů a doufáme, že vám dnes dojte první táborová pošta 🙂

Náčelnice

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář