D02: Den první a druhý

Sobota 14.7.2018:

Při příjezdu do tábora nám lehce zapršelo, ale nakonec se vyčasilo, takže jsme mohli v klidu ubytovat děti do stanů. Po ubytování nás opět navštívil déšť, který vydržel až do večeře. Zatěžkávací dešťovou zkoušku stany úspěšně přežily. K večeři nám kuchařky připravily buchtičky se šodó. Po dlouhé a náročné cestě byly děti unavené a tak se šlo brzy spát.

Neděle 15.7.2018:

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne, který nám vydržel až do večera. K snídani byla vánočka a kakao. Po snídani byl slavnostní nástup a zahájení celo-táborové hry.

Ve stínu pyramid, kde tiše plyne řeka Nil, vládne mocná faraonka ……….. Pojďme rozluštit jejich tajemství, aniž bychom probudili bdělé kamenné sfingy u vchodu do pyramid …….. Postavte posvátná města. „Staňte se členy saharské výpravy a pojď s námi prozkoumat tajemství Egypta. Máme krátký čas na to, aby se nevzbudila mumie, která odpočívá ve zlatém sarkofágu. Tvůj velbloud na Tebe čeká …..“

Děti se vypravily tedy najít svého velblouda, aby se mohly být součástí egyptského výpravy. Následovalo zařazení dětí do jednotlivých egyptských měst. Po zdárném seznámení jsme se vydali na oběd –  hrstkovou polévku a zapečené těstoviny. Na konci poledního klidu nás navštívila Kleopatra a vyslala nás na výpravu za poznáním egyptského písma. Po zdárném nalezení a rozluštění egyptských hieroglyfů nám Kleopatra vyprávěla příběh: „Před vámi se pokoušel najít poklad a přitom neprobudit mumii odvážný Champolion. V okolí hrobky boha Hora se nachází části Rossetské desky, kterou mumie rozházela a znemožnila Champolionovi cestu dál. Hledejte části této desky a text rozluštěte…..…“

Po večeři (italské špagety) byla egyptská města ohodnocena saharským pískem a získala posvátné město Philae do své mapy. U ohně jsme si zahráli hry a šli spát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Report. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář